English
 • Przechowalnia 0
 • Pliki do pobrania
  Formularz odstąpienia od umowy-
  fzt
  Regulamin

  Regulamin sklepu internetowego

  Sklep internetowy   Xandre.pl, dostępny pod adresem www.xandre.pl , prowadzony jest przez firmę PH LEKSA, wpisaną przez Prezydenta Miasta Pszczyny do ewidencji działalności gospodarczej. Siedziba firmy znajduje się w Pszczynie .Jesteśmy zarejestrowani pod numerem NIP: 6381034305, Regon: 240277715 .

  Regulamin zakupów

  1. Sklep internetowy Xandre.pl prowadzi sprzedaż za pośrednictwem sieci Internet. 

  2. Wszystkie produkty/usługi oferowane w sklepie Xandre.pl są fabrycznie nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych, oraz zostały legalnie wprowadzone na rynek polski.

  3. Wszystkie ceny podane są cenami brutto (zawierają podatek VAT). Wiążąca dla stron transakcji jest cena widniejąca przy produkcie w momencie złożenia zamówienia przez Klienta.

  4. Na każdy sprzedany towar/usługę wystawiamy paragon fiskalny lub faktury VAT.

  5. Zamówiony towar dostarczamy za pośrednictwem Poczty Polskiej i firm kurierskich. Kupujący jest obciążany kosztami dostawy określonymi w cenniku dostawy.

  6. Możliwe są następujące formy płatności:

  o Przelewem. Po zarezerwowaniu zamówionego towaru/usługi w naszym sklepie internetowym, wysłany jest e-mail z numerem rachunku bankowego. Niezwłocznie po zaksięgowaniu pieniążków na koncie naszej firmy realizujemy zamówienie.

  o Za pobraniem - gotówką przy odbiorze towaru/ /w niektorych przypadkach tylko po wpłaceniu zaliczki/

  o Raty - Za pośrednictwem firmy SATANDER - szczegółowe informacje znajdują się na stronie Zakupy na raty.

  7. W przypadku niektórych rodzajów asortymentu, zastrzegamy sobie prawo do ograniczenia sposobu płatności poprzez wyłączenie możliwości płatności za pobraniem.

  8.Przy niektórych towarach/usługach podany jest czas realizacji zamówienia. Informuje on ile dni roboczych (lub godzin) zazwyczaj upływa od momentu potwierdzenia zamówienia lub od momentu zaksięgowaniu należności za zamówienie do chwili realizacji zamówienia.W przypaku tych produktów czas oczekiwania na dostawę wynosi od 48 godzin do około 60 dni.  W przypadku tych towarów okres oczekiwania może się przedłużyć z powodów niezależnych od nas/ np.dłuższy niż normalnie okres oczekiwania na produkcję w fabryce lub w oczekiwanie w urzędzie celnym/.Nie ma możliwości  rezygnacji z zamówionego towaru podczas oczekiwania na dostawę. 
  Uwaga-w przypadku częsci tych produktów prosimy o wpłatę zaliczki /info przy każdym produkcie/-realizacja zamówienia rozpoczyna się po otrzymaniu przez nas zaliczki.

  Podany czas oczekiwania to czas orientacyjny i nie jestesmy w stanie podac dokladnego terminu dostawy ponieważ zależy on od wielu czynników. Zamawiając zgadzacie sie Panstwo na te warunki.NASZ TOWAR JEST WYJĄTKOWY I WARTO ZACZEKAĆ ABY MIEĆ PIĘKNE RZECZY PRAKTYCZNIE NIEDOSTĘPNE W POLSCE.

  &8 ODSTĄPIENIE OD UMOWY
  Konsument może odstąpić od umowy sprzedaży Towarów zakupionych u Sprzedawcy bez podania przyczyny, składając stosowne oświadczenie w terminie 14 (słownie: czternastu) dni, licząc od dnia wydania Towaru (tj. od dnia od objęcia rzeczy w posiadanie przez Konsumenta lub wskazaną przez niego osobę trzecią inną niż przewoźnik).
  Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem. Odstępując od umowy sprzedaży Towaru Konsument może posłużyć się wzorem oświadczenia, jednak nie jest to obowiązkowe. Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje Konsumentowi w odniesieniu do umów: ) w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb; W przypadku naszych produktów są to: PRODUKTY NA ZAMÓWIENIE,KTÓRE SĄ PRODUKOWANE NA MIARĘ-INFO PRZY KAZDYM PRODUKCIE/FUTRA,KURTKI/ ORAZ OBUWIE W NIESTANDARDOWYCH ROZMIARACH/34,35,41,42/ ) Uwaga-W przypadku kiedy klient zamówi towar szyty na miarę wybierając odpowiedni rozmiar ale nie poda swoich wymiarów -towar szyty jest pod odpowiedni rozmiar wybrany przy zamówienia ale także nie ma możliwości zwrotu-informacja w opisie każdego produktu.
  Ni ma także możliwości zwrotu rzeczy,w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu; ) w której przedmiotem świadczenia są rzeczy, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami, ) o świadczenie usług, jeżeli Sprzedawca wykonał w pełni usługę za wyraźną zgodą Konsumenta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez Sprzedawcę utraci prawo odstąpienia od umowy. W razie odstąpienia od umowy Konsument zobowiązany jest do zwrotu Towaru niezwłocznie, na poniżej podany adres, jednak nie później niż 14 dni od dnia, w którym odstąpił od umowy.

  PH LEKSA ALEKSANDRA PŁONKA
  ul. K.SPRAWIEDLIWEGO 3/8 43-2000 PSZCZYNA
  W przypadku odesłania zwracanego Towaru Sprzedawca zaleca dopisanie na przesyłce informacji „ZWROT”. Konsument może wysłać zwracany Towar do Sprzedawcy poprzez firmę kurierską wskazaną przez Sprzedawcę – w tym celu Konsument powinien skontaktować się uprzednio ze Sprzedawcą. Wysłanie zwracanego Towaru za pośrednictwem kuriera wskazanego przez Sprzedawcę na zlecenie Konsumenta możliwe jest tylko na terenie Polski. Ponoszony przez Konsumenta koszt wysłania zwracanego Towaru do Sprzedawcy wynosi w takim przypadku 12 zł. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości Towaru będące wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania Towaru. W przypadku odstąpienia od umowy Sprzedawca zwraca wszystkie otrzymane od Konsumenta płatności, w tym koszty dostarczenia Towaru do Konsumenta (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Konsumenta sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez Sprzedawcę), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym Sprzedawca został poinformowany o wykonaniu przez Konsumenta prawa odstąpienia od umowy. Zwrot płatności jest dokonywany przy użyciu takich samych sposobów płatności, jaki został przez Konsumenta użyty w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie Konsument zgodził się na inne rozwiązanie. Sprzedawca dokonuje zwrotu płatności w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy, ale może wstrzymać się ze zwrotem tych płatności do czasu otrzymania Towaru lub do czasu dostarczenia Sprzedawcy dowodu jego odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej. Jeżeli Konsument wybrał sposób dostarczenia Towaru inny niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez Sprzedawca, Sprzedawca nie jest zobowiązany do zwrotu Konsumentowi poniesionych przez niego dodatkowych kosztów/prowizje związane z płatnościami wybranymi przez konsumenta/. Konsument ponosi bezpośrednie koszty zwrotu Towaru – zgodnie z cennikiem przewoźnika, przy pomocy którego Konsument dostarcza zwracany Towar do Sprzedawcy, tj. Konsument odsyła Towar do Sprzedawcy na własny koszt, który nie podlega zwrotowi. Nie odbieramy przesyłek wysłanych do nas "za pobraniem".


  & 10 GWARANCJA
  Towary oferowane w sklepie internetowym objęte są 24 miesięczną gwarancją , która rozpatrywana jest na podstawie paragonu lub faktury. Gwarancja obejmuje wszystkie elementy galanterii. Gwarancja jak i odpowiedzialność sprzedawcy z tytułu niezgodności towaru z umową, nie obejmuje naturalnego (odpowiedniego do rodzaju użytego materiału) zużycia w procesie użytkowania, uszkodzenia mechanicznego, uszkodzeń wynikłych z niewłaściwego użytkowania i konserwacji skóry.
  Reklamacji nie podlegają:
  naturalne zużywanie się produktów(np. przetarcie podszewki,skóry ) uszkodzenia mechaniczne (obicia, otarcia, zadrapania) uszkodzenia wynikłe z niewłaściwego użytkowania ( np. przeciążenie a w efekcie urwanie rączki lub ucha torebki ), wady jawne widoczne w momencie otrzymania paczki, a nie zgłoszone natychmiast po ich stwierdzeniu nieodpowiedni, rozmiar o ile jest zgodny z opisem ,uszkodzenia suwaków oraz elementów ozdobnych np. klamry, guziki, breloczki odbarwienia przemoczenia .uwaga ważne-
  starcie się złota z pozłacanej biżuterii nie podlega reklamacji
  -łamanie włosa/lenienie się/ w futrze z królika nie podlega reklamacji ponieważ jest to naturalna cecha futra króliczego.  Sprzedawca jest odpowiedzialny względem Klienta za wady fizyczne lub prawne zakupionego Towaru (rękojmia), na zasadach określonych w Kodeksie cywilnym, w szczególności w przepisach art. 556 oraz art. 5561-5563 KC. Klientowi z tytułu rękojmi przysługuje prawo do złożenia reklamacji zakupionego Towaru.Reklamacja może być złożona pisemnie listem na poniżej podany adres lub za pomocą poczty e-mail ( xandre@xandre.pl" mailto: xandre@xandre.pl"> xandre@xandre.pl"> xandre@xandre.pl):
  PH LEKSA ALEKSANDRA PŁONKA ul. KORALOWA 8 43-2000 PSZCZYNA
  Przed złożeniem reklamacji zalecane jest skontaktowanie się ze Sprzedawcą za pośrednictwem poczty e-mail lub telefonicznie – pomoże to w sprawniejszym rozpatrzeniu reklamacji. Składając reklamację Sprzedawca zaleca podanie danych kontaktowych Klienta, dokładne opisanie przyczyn reklamacji i żądań wobec Sprzedawcy, a także dołączenie dokumentu sprzedaży bądź jego kserokopii. Reklamacje złożone przez Klienta niebędącego Konsumentem, bez załączonego dokumentu sprzedaży, nie będą rozpatrywane. W razie konieczności uzupełnienia ewentualnych braków reklamacji
  Klient, który wykonuje uprawnienia z tytułu rękojmi, jest obowiązany dostarczyć rzecz wadliwą na poniżej podany adres:
  PH LEKSA ALEKSANDRA PŁONKA ul. K.SPRAWIEDLIWEGO 3/8 43-200 PSZCZYNA najlepiej z dopiskiem „REKLAMACJA”. )
  wysłać formularz reklamacyjny poprzez e-mail na adres: xandre@xandre.pl" .
  Wysłanie reklamowanego Towaru za pośrednictwem kuriera wskazanego przez Sprzedawcę na zlecenie Klienta możliwe jest tylko na terenie Polski. W celu usprawnienia procesu reklamacji Klient może także postąpić zgodnie z poniższymi wskazówkami: Klient może wysłać reklamowany Towar poprzez firmę kurierską wskazaną przez Sprzedawcę – w tym celu Klient powinien skontaktować się uprzednio ze Sprzedawcą.
  Reklamacje z tytułu rękojmi rozpatrywane są zgodnie z treścią ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny. W procedurze reklamacji Sprzedawca nie przewiduje możliwości pozasądowego rozstrzygnięcia sporu. Klient może wykonywać uprawnienia z tytułu rękojmi za wady fizyczne rzeczy niezależnie od uprawnień wynikających z gwarancji. Uprawnienia Klienta z tytułu rękojmi nie ograniczają uprawnień Klienta wynikających z gwarancji udzielonej przez gwaranta – na zasadach wskazanych w dokumencie gwarancyjnym, o ile takowy dokument zostanie do Towaru dołączony. Sposób realizacji gwarancji jest ustalony przez gwaranta w dokumencie gwarancyjnym. Nie odbieramy przesyłek wysłanych do nas "za pobraniem".
  Nie podlega reklamacji-  § 11 OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH I PRYWATNOŚCI
  Składając Zamówienie (w szczególności wypełniając interaktywny formularz) Klient wyraża zgodę na przetwarzanie podanych przez niego danych osobowych w celu realizacji i obsługi umowy sprzedaży Towaru przez Sprzedawcę, który jest jednocześnie administratorem danych, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych. Dane osobowe znajdujące się w bazie danych Sprzedawcy nie są przekazywane podmiotom nie uczestniczącym w realizacji umowy sprzedaży Towaru. Klient zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych ma prawo wglądu do swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania oraz usunięcia. Sprzedawca zapewnia każdemu Klientowi prawo kontroli przetwarzania danych zgodnie z art. 32 ustawy o ochronie danych osobowych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże brak zgody na przetwarzanie danych osobowych uniemożliwia sprzedaż Towaru Klientowi. Szczegółowe informacje w zakresie danych osobowych i ochrony prywatności zostały zawarte w zakładce „Polityka prywatności” na stronie Sklepu.
  § 12 POSTANOWIENIA KOŃCOWE
  W sprawach nieuregulowanych Regulaminem obowiązują przepisy powszechnie obowiązującego prawa, w tym w szczególności postanowienia Kodeksu cywilnego oraz ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta. Regulamin nie wyłącza oraz nie ogranicza żadnych uprawnień Konsumenta, które przysługują mu na mocy bezwzględnie obowiązujących przepisów prawa. W przypadku sprzeczności pomiędzy postanowieniami Regulaminu, a bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa, przyznającymi Konsumentom uprawnienia, pierwszeństwo mają te przepisy. Postanowienia umów mniej korzystne dla Konsumenta niż postanowienia ustawy o prawach konsumenta są nieważne, a w ich miejsce stosuje się przepisy tej ustawy. Regulamin dostępny jest dla Klientów w wersji elektronicznej na stronach Sklepu www.xandre.pl (zakładka „Regulamin”). Utrwalenie, zabezpieczenie oraz udostępnienie Klientowi treści zawieranej umowy następuje poprzez: ) udostępnienie Regulaminu na zasadach określonych w § 11 ust. 3 Regulaminu, ) przesłanie Klientowi wiadomości e-mail, ) przesłanie Klientowi dokumentu sprzedaży. Powyższy regulamin obowiązuje od dnia 25 grudnia 2014 roku.

  uwaga ważne-
  starcie się złota z pozłacanej biżuterii nie podlega reklamacji


  Akceptuję
  Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Z plików tych korzystają też inne portale, w tym portale społecznościowe, dla celów statystycznych i reklamowych. Więcej informacji można znaleźć w "polityce prywatności".