Menu
Xandre.pl
Strona głównaPielęgnacja biżuterii

Pielęgnacja biżuterii

Srebrną biżuterię najbezpieczniej jest czyścić przy pomocy ciepłej wody z delikatnym mydłem oraz miękkiej szczoteczki. Szczoteczki do zębów są idealne do czyszczenia biżuterii z trudno dostępnymi miejscami. Jeżeli biżuteria jest bardzo zabrudzona, należy namoczyć ją przez 5-10 minut w wodzie. Następnie należy ją opłukać i osuszyć miękką ściereczką.

OCHRONA BIŻUTERII 

Biżuteria może ulegać korozji, jeśli jest przechowywana w wilgoci, cieple oraz przy dostępie powietrza. Kontakt z potem może również być przyczyną występowania korozji. Należy zdejmować biżuterię przed kąpielą, pływaniem i wejściem do sauny /szczególnie pozłacaną/. Nie należy także nosić biżuterii podczas uprawiania sportu. Nie należy wystawiać biżuterii na kontakt z kosmetykami, lakierem do włosów, kremami i perfumami, które mogą przyspieszyć proces matowienia. Biżuterię pozłacaną należy chronić przed kontaktem ze środkami chemii gospodarczej, takimi jak wybielacz czy amoniak, które mogą uszkodzić strukturę metalu. Dobrym nawykiem jest nakładać biżuterię rano jako ostatnią oraz ściągać ją jako pierwszą wieczorem.
Biżuteria pozłacana jest szczególnie wrażliwa na środki chemiczne,z nią należy postępować szczególnie ostrożnie.Starcie warstwy złota nie jest podstawą reklamacji,jest to naturalny proces-zależnie od użytkowania.

...jest pusty

Przejdź do panelu Kreator
Akceptuję
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Z plików tych korzystają też inne portale, w tym portale społecznościowe, dla celów statystycznych i reklamowych. Więcej informacji można znaleźć w "polityce prywatności".